Under Armour GOLF

O značce

Historie 

Značka Under Armour, zabývající se sportovním oblečením, vznikla roku 1996 ve Spojených státech amerických. Byla založena Kevinem Plankem, v té době 23 letým hráčem amerického fotbalu na Univerzitě v Marylandu, který byl otrávený tím, že si neustále musí vyměňovat zpocené triko, které nosil pod dresem. Zaznamenal však, že jeho kompresní šortky během tréninku i zápasu zůstávaly suché. To ho inspirovalo k vytvoření stejně fungujících sportovních triček. Po ukončení studia na univerzitě vyvinul svůj první prototyp takto fungujícího trika. Vše tedy začalo jednoduchým plánem dělat špičková trička, která budou kompresní a zároveň budou odvádět nepříjemný pot, místo aby jej nasávala, trička, která budou pomáhat tělu regulovat tělesnou teplotu a zvyšovat výkon. Konkurenční značky, včetně značek jako je Nike, Adidas a Reebok, brzy začaly následovat Plankovy kroky a začaly vytvářet své vlastní produkty s podobnými vlastnostmi.

Širší veřejnost začala vnímat značku Under Armour od doby, co se na titulní straně USA Today objevila fotografie quaterbacka Jeffa George, který měl na sobě oblečen rolák Under Armour Mock. Následně se společností Under Armour začalo uzavírat smlouvy plno týmů amerického fotbalu. Díky pozitivním recenzím hráčů na výrobky se začala značka šířit a zvýšilo se množství objednávek.

První obrovský zlom pro značku Under Armour nastal v roce 1999, kdy Warner Brothers kontaktovali společnost, zda by se mohla podílet na vybavení dvou připravovaných filmů – Vítězové a poražení a Náhradníci. V následujícím roce společnost začala oblékat XFL football league, kde získala ještě větší pozornost v momentě, kdy se tato liga začal vysílat na národní vysílací stanici. V roce 2003 pak přišla první televizní reklama s mottem, kterého se společnost drží dodnes: „Protect this house“. V roce 2007 společnost Under Armour otevřela svůj první maloobchod s kompletním sortimentem v obchodním centru Annapolis mall v Marylandu.

 

Současnost 

V dnešní době má společnost několik specializovaných obchodů kromě v USA i v Kanadě, Číně a dalších 39 státech světa. V roce 2013 byl otevřen první Brand House v Baltimoru, kde má momentálně Under Armour své sídlo. První obchod na jiném kontinentu, než je Severní Amerika, byl otevřen v Edinburghu.

Rozšíření produktových řad o výrobky TurfGear, AllseasonGear StreetGear dostalo Under Armour do čela výkonnostního oděvního průmyslu. V roce 2003 pak společnost zavedla první dámskou řadu Women's Performance Gear. V dnešní době Under Armour nabízí produkty z moderních, technicky vyspělých materiálů s vynikajícími vlastnostmi určené pro muže, ženy i mládež. Under Armour má komplexní systém dělení produktů, který je jasný a srozumitelný. Jedná se o kolekci HeatGear®, která je ideální, když je horko; ColdGear®, která je ideální, když je zima a AllSeasonGear® pro celoroční nošení.

 

Zapojení do veřejné sféry

Kromě sportovního oblečení vytvořila společnost odvětví, které se zabývá podporou celosvětových problémů. UA Power in Pink je program, který podporuje ženy v boji s rakovinou prsu. 

UA Freedom je projekt Under Armour, který pomáhá zraněným válečným veteránům.  UA Win Global je dětský atletický program, který podporuje dětský sport výstavbou hřišť, podporou trenérů, atd.  Od roku 2012 Under Armour podporuje Baseball Factory's "Premium Video Program", který ročně zajišťuje více jak 100 sportovních akcí pro děti a mládež.

 

 

 

 

 

 

JSME VÝHRADNÍM DISTRIBUTOREM ZNAČKY UNDER ARMOUR GOLF PRO ČESKOU REPUBLIKU, SLOVENSKOU REPUBLIKU, ESTONSKO, LOTYŠSKO a LITVU

Kontakty

Prodejny

Praha

Beroun Golf Resort

Na Veselou 502/34, 266 01 Beroun

City Golf Praha

www.citygolf.cz

Českobrodská 920, 192 00 Praha 9

Golf Arts

www.golfarts.cz

Dělnická 856/46, 17000 Praha - Holešovice

Golf Club Hodkovičky

Vltavanů 546, 147 00 Praha 4 - Hodkovičky

Golf Europe

www.golfeurope.cz

Golf4you - Hostivař

U Golfu 565, Praha 10

Středočeský kraj

Golf Club Molitorov

www.golfmolitorov.cz

Molitorov 21, 281 61, Kouřím

Thema Trade Albatross

Plzeňský kraj

Sympakt

www.sympakt.cz

Úslavská 75, 326 00 Plzeň 

Karlovarský kraj

Cihelny Golf Resort

www.axxoshotels.com/cihelny-golf-wellness-resort

Cihelny 7, 364 64, Bečov nad Teplou

Ústecký kraj

Golf Kotlina Terezín

Litoměřická kotlina 386, 411 55 Terezín

Liberecký kraj

GolfShop Malevil

www.golfshopmalevil.cz

Heřmanice v Podještědí 280, 471 25 Jablonné v Podještědí

Pardubický kraj

City Golf Pardubice

www.citygolf.cz

Jiřího Potůčka 1, 530 09 Pardubice VII

Kraj vysočina

Golf Resort Telč

Vanov 21, 588 56 Telč

Jihomoravský kraj

Golf Resort Kaskáda

Na Golfu 1772, 664 34 Kuřim

Thema Trade

Time for Golf

www.time-for-golf.cz

Štefánikova 37, 602 00, Brno-Královo Pole

Moravskoslezský kraj

Golf & Ski resort Ostravice

www.ostravice-golf.cz

Ostravice 75, 739 14, Ostravice

Golf pro všechny

www.golfprovsechny.cz

Ropice 142, 739 61 Třinec

Golf Stars

www.golfstars.cz

U Soudu 6199/25, 708 00 Ostrava

Zlínský kraj

MAV Trading

Slovensko

Digital Golf

www.digitalgolf.cz

Einsteinova 3399/19, 851 01 Petržalka, Slovensko

Golf Centrum

www.golfcentrum.sk

Vienna Gate Galeria, Kopcianska ul.8-10, 851 01 Bratislava, Slovensko

GOLFBALLS

www.golfballs.sk

Šajdíkove Humence 748, Slovensko

Muziker.GOLF

www.muziker.com/en/golf#

Einsteinova 11, 851 01 Bratislava 5, Slovensko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace